Boe B nin Anısına (Video)

kan-ak-boe-b
 1992 – 1995 Islamic Force (Kan-Ak Graffiti by Shek) Mesaj CD Booklet
Boe B Biyografisi + İslamic Force Grubu Hakkında Bilinmesi Gerekenler: İslamic Force (Kan-Ak) adlı Türkçe Rap grubunun kurucularından 1 tanesidir (ilk Türkçe Rap Grubudur diyebiliriz.  ilk Türk Hiphop Kültürünün adımları atılmıştır.) Gerçek adı Bülent İpek tir  Boe B. (R.İ.P. ) rap üstadıdır. Günümüzdeki 1 çok Rapçinin hocasıdır örnek vermek gerekirse Killa Hakan, Gekko G, Sırtlan, Bektaş bunlardan bazılarıdır.. (Boe B ve Killa Hakan çok yakın arkadaştır.. Gekko G`nin Kuzeni Boe B nin  Kan Kardeşidir.. Genç yaşta hayata göz yumasına çok üzülen Gekko çok uzun süre Rapten ayrı kalmıştır. Uzun yıllar sonra kendini toparlayıp tekrar müzik hayatına atılmıştır.) Kalp Krizi sonucunda 2000 senesinde aramızdan ayrılmıştır.. Tam anlamıyla Hümanist 1 Hiphop Severdir.. Gekko G nin örnek aldığı ve izini takip etiği örnek 1 insandır. Karakanın Kurucusu Alper Ağa gibi onun içinde Dünyada ilk Türkçe Rap söyleyen kişi olduğu söylenmektedir.  ( Alperağa nın ilk  Boe B yi bilirdik 1986 yıllarında dediği bilinmektedir. Video sunda fark edeceksiniz..) 
Bilinmesi gerekenler:
İslmic force (Kan-Ak) 1987 – 1988 yılları arasında kuruldu. Grubun kurucuları Boe B + Cut`em T dir. 1989 yıllarının sonlarına doğru yani 1990 gibi Boe B Dj Derezone ile tanışır. + 2 Dj ve 1 Mc den oluşmaktadır.. istanbul maxi single 1992 ve sonrasında The whole World İs Your Home.. Piyasaya sürülür. 
Not: Elimizde Boe B hakkında oldukça fazla bilgi bulunmakta.. Fakat yeterli kanıt olmadı için yayınlanmamaktadır. Burdaki amaç Şuan Türkçe rap yapan kişilerin ilk Türkçe Rap yapan kişilerin kimler olduğunu bilmesi ve onları az da olsa yakından tanıma fırsatı bulabilmeleri için hazırlanmıştır.. O yıllarda Diss olmadığı gibi birlik ve beraberlik vardı şuan Tr de Türkçe Rapin vardığı yer açıkcası tartışma konusudur.

Boe B nin Anısına ( İzlenmesi Gereken 1 Video)

Boe B biyografisi hazırlanması esnasında Gekko G nin yardımlarından dolayı kendisine teşekür ediyoruz.. Yanlış olduğunu düşündüğünüz kısım vs varsa bana iletişim kısmındaki msn veya e-mail adresimden ulaşabilirsiniz.. (aspatron)

Killa Hakan Biyografisi  http://www.kodes.com/killa-hakan/

Gekko G Biyografisi  http://www.gekkog.com/gekko-g-biyografisi/

Yapılan Yorum Sayısı (4)

Yasin Haziran 12th, 2010 at 05:31    

Yanliz Boe B kalp krizinden dolayi degil kokainden öldü.. bundan eminim cünkü babamda onun yakin arkadasiydi

Sor 36 (Gürdal Y.) Eylül 22nd, 2011 at 18:14    

@Yasin
Benim Mahellemden(Obentrautsrasse), Abim olarak sayardim…
Sade kokain dan degil ama her neyse Uyuşturucuya kurban gitti iste, ölülerin arkasından konuşulmaz hele kötü degil denir ya.
Allah Rahmet Eglesin Mekanin Cennet olur Insallah,
seni hic unutmayacaz Bülent Ipek…

Gürdal ve Sehrat

özkan Ağustos 26th, 2012 at 00:55    

ewet adam kokainden öldü kalp krizi değil

Yahya Aktan Eylül 17th, 2017 at 18:10    

@Yasin

BANA ULAŞIRMIISN

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *

film izle 2017