Dj D&L Free Beat Albüm

Dj D&L

Hades Records bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dj D&L dinleyicilerinin karşısına bu kez değişik bir çalışma ile çıkıyor. Bu yeni çalışmalarını tek bir albümde toplamayı başaran D&L albümün sevileceği konusunda gayet olumlu düşünüyor ve beatleri yaparken hassas davranmaya özen gösterdi. Çünkü tasarladiği çalışmaların instrumental’leri (alt yapıları) Türkiye’de gelmiş geçmiş en iyi şarkılar arasında yer almaktadır. Bunları hiphop kültürüyle daha fazla rap’le harmanlamaya çalışan Dj D&L eski parçalardan Rap Alt yapıları(beatleri) oluşturdu ve bunları bir albüm içerisinde toplamayı başardı. Albümdeki şarkılar sırasıyla şöyledir; Zerda (Kıraç), Şafak Türküsü (Ahmet Kaya), Yak Bütün Fotoğrafları (Tarkan), Mehter Marşı (Osmanlı Ordusunda Çalınan Marş Sahini Anonimdir), Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi (Kayahan), Rocky (Rocky Film Müziği), Nikah Masası (Ümit Besen), Elveda Aşkım Sana (Sibel Can) Albüm içerisinde birde D&L tarafından yapılan bonus beat yeralmaktadır. Albüm kısa süre içerisinde hazırlandığı için D&L her ne kadar hassiyet göstermiş olsada herkesin hoşuna gitmeyebilir. Albüm ismide “HarmanD&L” olarak konuldu. Kelime olarak “Harmandalı”yı çağrıştırıyor. Anlam olarak Harmanlamak ve albüm sahibi olan D&L kelimelerinin bir araya gelmesiyle anlaşılacağı gibi Hiphop ile Türk Kültürünü harmanlamak amacı taşımaktadır.
Kısacası Dj D&L bu yeni instrumental(beat) albümü ile yeni şeyleri ortaya koymayı ve insanlara müziğin sözsüzde bir anlam verdiğini anlatmayı amaçlamaktadır. D&L “HarmanD&L” albümünü “Bazen Sadece İnstrumentaller Konuşur” Felsefesiyle yayınlıyor.. Albüm dinleyicileri tarafından beğenilir ise 2.si de yayınlanacaktır. ( Bu yüzden iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyoruz)
Harman D&L  Beat ( Track List )
01.D&L – İstiklal Marşı(Giriş)
02.D&L – Zerda
03.D&L – Şafak Türküsü
04.D&L – Yak Bütün Fotoğrafları
05.D&L – Elveda Aşkım Sana
06.D&L – Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
07.D&L – Rocky
08.D&L – Rocky (Version2)
09.D&L – Mehter Marşı
10.D&L – Nikah Masası
11.D&L – Bonus Beat
Albüm download linki: http://s1.dosya.tc/fVfGos/D_L-HarmanD_L_2010_.rar.html
Dj D&L Biyografi
1994 İstanbul doğumlu olan Emre Ergül(D&L) rap müzik ile 2002 senesinde tanıştı..Uzun süre sıkı bir rap dinleyicisi olarak yaşamını sürdüren D&L, 2005 yılında Dj’liğe merak saldı ve öğrenmeye başladı. Gün geçtikçe kendisini geliştirdi ve 2008 senesine kadar türkçe ve yabancı parçalara mix yaparak dinletmeye çalıştı. 2008 senesinde ise işini mix’lerle sınırlandırmayıp kendi alt yapılarını hazırlamaya başladı. Bir süre içinde bu konudaki acemiliğini üzerinden atan ve aynı sene içerisinde Handikap ile tanışan Dj D&L, Hades Records bünyesine katıldı. Hala içinde bulunuğu Hades Records oluşumu müzik piyasasında oldukça iddialı. 2009 Yılında Hades Records’un “Karamsar Değil, Karanlık Taraf” adlı albümün beatlerini ve mix&mastering işlemlerini yaptı. Yine aynı sene içerisinde Handikap’ın “Tanışalım” Ve Manewra’nın “GangstAnd-Up” albümlerine beat yaptı ve albümlerin prodüktörlüğünü üstlendi. 2010 senesine geldiğinde Hades Records’un Sürpriz adlı geniş çaplı albümünün beatleri yine Dj D&L imzası taşıyordu. Yine 2010 senesi içerisinde Kendisine ait olan “Fırtına Öncesi Sessizlik” Adlı beat albümünü yayınladı ve dinleyicilerinden tam not aldı. Yaklaşık 2 ay kadar çalışmalarına ara vermek durumunda kalan Dj D&L kısa süre içerisinde hazırladığı “HarmanD&L” albümünü çıkarıyor. 2009-2010 senelerinde bir çok partide Dj Olarak görev aldı. Son 2 senedir yoğun bir şekilde çalışan Dj D&L şu sıralar underground albümlere ve tracklere alt yapı hazırlamaya devam ediyor. Aynı süre içerisinde eğitim hayatına devam ediyor..

Yapılan Yorum Sayısı (2)

hotka Ekim 16th, 2010 at 17:58    

başarılar

Kan akıtan rapçı Ağustos 17th, 2012 at 00:44    

güzel

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *

film izle 2017