Facebook Rezaleti

facebookBildiğimiz gibi kısa zaman önce Facebook gizlilik ayarlarının değiştirilmesi sözde kullanıcılara + güvenlik sunacaktı. Fakat güncellenen ayarlar aksine yan etki yaptı milyonlarca Facebook kullanıcısının gizlisi saklısı ne varsa hepsi ortaya döküldü. Facebook kullanıcıları oldukca basit görünen sözde ayarları yaptıktan sonra hesaplarını güvence altına aldıklarını düşünüyorlardı. Ancak beklenenin aksine olan bu durum sadece arkadaşlar için yüklenen özel fotoraflar dahil olmak üzere herkes tarafından görülebiliyordu. Güncelleme ayarlarında yapılan yanlış sadece Facebook kullanıcıları olmadı. Ortaya atılan iddialara göre Facebook un Ceo su bile ayarları yanlış yaptı. Mark Zuckerberg in özel fotoğrafları herkes tarafından görüldü. Durumun daha ilginci Zuckerberg in konu ile açıklaması oldu Facebook ile dalga gecilmesine sebeb olan fotograflarla ilgili açıklamayı aynen şöyle yaptı:
Zuckerberg “Merak edenler için, kişisel Facebook sayfamdaki içeriğin büyük çoğunluğunu insanlar görebilsin diye kendim açtım. İçeriğin bir kısmını biraz daha özel tuttum ama arkadaşlarımla, ailemle veya oyuncak ayımla olan fotoğraflarımı saklama gereği görmedim” dedi.
Yazar: aspatron arkadaşlar ben bu konu hakkında yorum yapmayı düşünmüyorum çünkü bende kendilerine güvenerek sayfayı güncelledim çünkü Facebook sayfamda gizli saklım yok.. işin kötü yanı insanların coğunun daha bundan haberi yok bu yazıyı okuduktan sonra hemen Facebook ayarlarınızı gözden gecirin diyor ve konuyu burada kapatıyoruz..

Yapılan Yorum Sayısı

Yorum Yap

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *

film izle 2017