Abluka Alarm

Abluka Alarm Biyografi: 2000 senesinde kurulan bir Rap grubudur. Profesyonel yaşamına 6 senedir devam etmektedir. Grup 2 kişiden oluşmaktadır 1 Savas 2 Laedri 2003 senesinden sonra samsun dışındaki etkinliklere, konserlere katılmıştır. Artı olarak Sagopa Kajmer in kurmuş olduğu kuvvetMira ya 2003 senesinde dahil olmuştur. Türkiyenin En iyi Türkçe Rap  Topluluklarından 1 tanesidir diyebiliriz.
Leadri: Mehmet Çalışkan Samsun doğumlu üniversite mezunu (matba & Grafik) Leadrinin anlamı: (Günümüzde sözü müziği kime ait olduğu bilinmeyen Kısaca anonim anlamını karşılığı diyebilriz.)
Savas: 1984 doğumlu Savaş Tancuay 2000 senesinde müziğe başladı. Savas ve Leadrinin müzik çalışmalarına samsunda başlamasından sonra Yunus Öz yavuz yani günümüzdeki adı ile Sagopa Kajmer ile tanıştıktan sonra geniş kitlelere ulaştılar.. Underground Türkçe rap çalışmalarını internet araçılığı ile Hiphop severlere sundular ve büyük beğeni topladılar ilk profesyonek deneyimleri ise Koleranın Karantina Embryo albümündeki performans ile sergilediler.. Sonrasında Melankolia Müzik in yapmış olduğu ilk albümleri Kafilede başarılarını pekiştirdiler. Ahenk adlı 16 parçalık ilk Abluka Alarm albümü Sagopa Kajmerin prodüktörlüğünde yapılmıştır. 
Not: Abluka Alarm feat Sagopa Kajmer Rüyalar ve İnsanlar klibini bitirdi kısa zaman sonra sitemizde yayınlanacaktır..
AHENK TRACK LİST
1- Virane Dervişler
2- Tövbelerim Hasarlı (featuring Sagopa Kajmer)
3- Ne Fark Eder
4- Dar Mesafe (Interlude)
5- Yeminli Yaver
6- Ben Bir İnsanım
7- Rüyalar ve İnsanlar
8- Kaos (Interlude)
9- Herşey…Herkes
10-AhenkSS
11-İçimizden Geldi
12-Hamle
13-Bu Laflar Benden
14-Bitik Şans
15-Paravan
16-Kum Saati (Outro)

(Bu albüm şuan cezaevinde olan çocukluk arkadaşımın cok sevdiği 1 albümdü abartısız 24 saat dinlediğini bilirim sıkılmadan gece gündüz dinlerdi ve aslında kendisi bir rap sever bile değildi aklıma gelmişken bunuda sizlerle paylaşmış oldum kendisinide anmış olduk bu vesile ile umarım kısa zamanda aramıza geri döner..)

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> abluka alarm

Yapılan Yorum Sayısı (1)

alican Ağustos 7th, 2009 at 11:06    

gerçekden yapdıkları raple göz önüne gelen realist bir gurup 😉

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017