En Büyük Breakdance Yarışması

Breakdansçılar için Roma’ya giden yol İzmir’den geçiyor
Dünyanın en büyük teke tek break dance yarışması Red Bull BC One’ın 2015 sezonunun startını verdi. Dünya genelinde 70 kentte düzenlenecek “cypher”ların ardından bölge finalleriyle şampiyon adayları belirlenecek. Kasım ayındaki Dünya finali ise Roma’daki Palazzo dei Congressi’de olacak. Roma’ya giden yolda bu yıl Türkiye’deki break danscıların kendilerini göstereceği şehir İzmir olacak. 28 Mart’ta Dance Floor Alsancak’ta olacak elemelerin ardından 29 Mart tarihinde “Zafere giden yol buradan geçer!” diyerek Mimarlar Odası İzmir Şubesi İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşecek Red BC One Turkey Cypher’da kazanacak olan Türkiye’nin en iyi bboyu bölge finaline katılmaya hak kazanmış olacak. Breakdans dünyasının en iyi etkinliği olan ve 12 senedir devam eden Red Bull BC One, B-Boy’ları teke tek turnuva ortamında 1 araya getirerek her yıl dünyanın en iyi bboylarını seçiyor. Dünya çapında binlerce breakdans çının şampiyon olmak için ter döktüğü etkinliğin dünya finali için takvimlerde 14 Kasım 2015 olarak belirlendi. Bu yıl breakdansın en iyileri için tüm yollar Roma’ya çıkacak. Roma’daki Palazzo dei Congressi’de yapılacak BC One Dünya Finali’nde dünyanın dört bir yanından yarışmaya katılan B-Boy’lar arasından sadece 1tanesi şampiyon olarak liderlik tahtına oturabilecek.
Red Bull BC One Turkey Cypher bu yıl İzmir’de düzenlenecek. 28 Mart’ta Dance Floor Alsancak’ta yapılacak elemelerin ardından 29 Mart tarihinde Mimarlar Odası İzmir Şubesi İzmir Mimarlık Merkezi’nde final kapışmaları gerçekleşecek ve Türkiye’nin kazananı belli olacak.
Yarışmaya katılım herkese açık ve ücretsiz. Elemelere katılmak isteyen 18 yaş ve üstü breakdansçıların www.redbull.com.tr/bcone sitesinden kayıt yaptırması gerekiyor. Etkinliği izlemek isteyenler de ücretsiz olarak www.redbull.com.tr/bcone izleyici kayıtlarını yaptırabiliyor. Kısıtlı kapasitede izleyici kontenjanı bulunduğu için etkinlik gününde sadece kayıt olmuş izleyicilerin etkinlik mekanına giriş yapabileceğini önemle hatırlatırız..
Türkiye elemelerinin jüri koltuğunda; dünyanın en iyi breakdansçılarından oluşan Red Bull BC One All Stars ekibinden İtalyan B-Boy Cico, prestijli breakdans ekibi Flying Steps’in kurucularından ve “Anadolu Break” belgeselinin başkahramanlarından Kadir “Amigo” Memiş ve İzmirli B-Boy Hasan “Alvin” Özdemir oturacak. Etkinliğin ev sahipliğini bu yılda Türkiye Hiphop camiasının bilindik isimlerinden Murat Joker yapacak. Cypher günü kıran kırana geçecek kapışmalara müzik de eşlik edecek. Türkçe rap’in genç ve yetenekli isimleri, Anıl Piyancı ve Emrah Karakuyu bu özel etkinlikte sahne alarak performans sergileyecekler.
Tüm dünyada hemen hemen bütün B-Boy’ların katılmayı hayal ettiği Red Bull BC One’ın İzmir’de gerçekleşen Türkiye finalinden galip çıkan B-boy, 5 Eylül’de Bakü’de gerçekleşecek olan Doğu Avrupa finaline katılma hakkını kazanacak.
Red Bull BC One Turkey Cypher 2015
Elemeler
28 Mart 2015, Cumartesi
12:00-18:00
Dance Floor Alsancak
Final
29 Mart 2015, Pazar
16:30 – 19:30
Mimarlar Odası İzmir Şubesi İzmir Mimarlık Merkezi

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Break dance

Yapılan Yorum Sayısı

Yorum Yap

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017