Hiphop Amerikan Kültürü Değildir 2

teoman karadeniz

Hiphop Amerikan Kültürü Değildir” ve ”Bol Giyimli Kukla” isimli kitaplarıyla Türkiye Hiphop Kültürü’ne önemli bir katkı sağlayan ve gençleri okumaya teşvik eden Teoman Karadeniz, bu sefer de bir Hiphop Roman’ı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Romanın ismi konusunda herhangi bir bilgi verilmezken, içeriği hakkında bilgi verebilecek nitelikte bir tanıtıcı metin yayınlandı;

”İkinci Dünya Savaşı’nın üzerinden iki yıl geçmiş, Almanya, İtalya ve Japonya’nın yer aldığı ittifak devletleri savaştan galip çıkmış, Birleşik Krallık, Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yer aldığı müttefik devletler savaşı kaybetmişlerdir. Kurtuluş Savaşı’nın yaralarını henüz saramamış olan Türkiye, savaşa katılmak istemese de jeopolitik konumu sebebiyle her iki tarafın da hedefi olmuş ve yerle bir edilmiştir. Savaşın mutlak galibi ve dünyanın yeni gücü artık Almanya, savaş sonrasında Türkiye’yi himayesine aldığını bildirmiştir.

Türkiye artık bir sömürge devletidir. Bir meclisi veya başbakanı yoktur. Limanları Almanlar tarafından işletilmekte ve halk etnik gruplar halinde iç savaştadır.

Almanya, savaştan galip çıkmış olsa da genç nüfusunun büyük bir bölümünü kaybetmiştir. Bu da savaşın izlerini silip, ekonomik gücü elinde tutabilmek için iş gücü gerekliliğini doğurmuştur. Adolf Hitler, çözümü kölecilikte bulmuş ve kurmaylarına talimat vermiştir.

31 Ekim 1947 tarihinde Türkiye güne Alman askerlerinin postal sesleriyle uyanmıştı.
Türkler, köle olarak zorla alıkoyuluyor ve Sirkeci Gar’ından kalkan trenlere bindirilen kadınlı erkekli gençler, gruplar halinde Münih Garı’na götürülüyor, oradan da köle kamplarına ve köle pazarlarına dağıtılmak üzere aileler birbirinden ayrılıyordu.

Tam bir ölüm kalım mücadelesiydi; ölüp gidenler ve kalıp ölenler.”

Roman için net bir çıkış tarihi belirtilmezken biz sizleri bu meraklı bekleyiş sürecinde yazarın son kitabı ”Hiphop Amerikan Kültürü Değildir 2” kitabının sipariş sayfasına yönlendirelim.

Tüm kitapları hakkında bilgi edinmek, köşe yazılarını okumak ve konferanslarını incelemk için; www.teomankaradeniz.com.tr/hiphop-amerikan-kulturu-degildir-2/

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Güncel

Yapılan Yorum Sayısı (1)

Ahmet Eylül 5th, 2010 at 13:36    

Neye Dayanarak Hiphop Amerikan Kültürü Değildir Demiş Bu Halen Çözemedim :S Basbaya Belli İşte Ortada Herşey

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017