Hiphop Sanatçısına Ölüm Fetvası

Sahin Necefi

Yıllarca underground müzik yaptıktan sonra 2008 yılında piyasaya sürdüğü ilk albümü BİZ ERKEK DEĞİLİZ ülkeyi ayağa kaldırmaya yetti… İran rejiminin tehdit unsuru olarak gördüğü en cesur hiphop sanatçısı Şahin Necefi ye ölüm fetvası çıkarıldı. Kum kentinin önde gelen din âlimlerinden Ayetullah Safi Golpayegani’nin ilan ettiği fetva, 1989’da İran İslam Devrimi lideri Ayetullah Humeyni tarafından Hint asıllı Britanyalı yazar Salman Rushdie’ye Şeytan Ayetleri romanından dolayı çıkarılan fetvayı hatırlattı. Golpayegani, Necefi’nin Ay Naki adlı şarkısının, Şii İslam’ın 10. İmamı Hz. Ali El Naki’ye hakaret içerdiğini savundu. “Asr İran” adlı ejim yanlısı internet sitesi de Necefi’nin asılması için adeta kampanya başlattı. 

aspatron: İran deyince aklıma ilk gelen kadınların taşlanarak öldürülmesi sornasında Türk 1 berberin haşa ALLAH (C.C) a hakaret ettiği kesinleştiği için idam edilecek olmasıydı sonrasında T.C. yetkililerince berber idamdan kurtarılması ve kürtlere karşı korkunç tutumu son olayında 150 kürdü uzun namlulu silahlarla öldürmesi.. Bizde elimizden geldiğince bu haberin yayılmasına katkıda bulunalım  o zaman belki bu kardeşimizde o Türk berber gibi kurtulur…

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Güncel

Yapılan Yorum Sayısı (2)

hiphop Mayıs 11th, 2012 at 15:15    

İran’da bir din âlimi, yıllardır rejime meydan okuyan ülkenin en önde gelen hip hop sanatçısı Şahin Necefi’ye ölüm fetvası çıkardı ( olacak iş mi )

realist Haziran 25th, 2012 at 13:03    

Saian, Ulaş, Jöntürk, Hayki, Da Poet gibi muhalif rapperler İranda yaşasaydı onlarıda asarlardı.

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017