Killa Hakan`ın Biyografisi

Almanyan`nın en iyi rap sanatcısıdır diyebiliriz.. Killa Hakan rap müziğine ustası (master) Boe B`nin ile beraber Islamic Force’ grubuyla ingilizce rap icra ederek başladı. 1980 li yılların sonlarına doğru çıkan My Melody ve yanı sıra The Whole World Is Your Home adlı single larla gelen ilk albüm olan -> Mesaj <- ilgi görmedi günlük sorunlar vs derken gurup dağıldı. Gurubun dağılmasından sonra üyeler arka sokakların karanlığına teslim oldu diyebilirz.. Ardından Türk cemiyetin olmazsa olmazı kült figürü Boe B`nin ölümü ile Kreuzberg 36 şoke oldu..

Killa Hakan hapisten cıkınca kendini rap müziğine verdi..

2002 yılında solo albümü çalışması olan “Çakallar”ı yayınladı.. İlk solo albümünde hayatını gözler önüne serdi..

2003 senesinde fuat ile “Rapüstad” albümünü tamamladı.. Bu albümde Ceza, Ayaz Kaplı, D-Flame, Tone ve Kool Savaş gibi Almanyanın ve Türkiye`nin tanınmış önde gelen isimleri yer aldı.. Albüm Alman rap medyasından istenen tam not almasını başardı..

2005 senesinde 2. solo albümü olan “Semt Semt Sokak”ı tamamladı. Albümü Türkiye’de Hammer Almanyada Ypsilon Müzik etiketi ile piyasalarda yerini aldı.. Bu başarılı çıkışın ardından Türkiye’dekonserlere çıkmaya başladı. Rock n Coke’ta da sahneye çıkan müzisyen “Ufak Ufak” parçası klibi ilede tv lerde boy gösterdi. Ceza ve killa hakan birlikte Solar Beach’teki ‘SpeedFest’ artı Park Orman’daki ‘Rockin’ Freedom’ konserlerinde sahne aldı ve cok beğenildi.

2006 senesinde 3. albümü “Kreuzberg City” üzerinde yoğunlaştı calışmalarını sürdürdü.. Bu albümde Samy Deluxe, Kool Savaş, Ceza, Harris, Bintia, Crak, Bintia, Jonesmann, Eko Fresh, Oli, Banjo ve Tone gibi rap icra eden önde isimlerle çalışmaya başladı. İlk klibe Eko Fresh eşlik etti parcaları -> Herşey Yolundadır.. 2. Klip de ise Ceza ve Gekko da yer aldı parcaları oldukça ses getiren -> Rap Game <- parcası Mtv ve Dream Tv de oldukca ilği gördü…

Killa Hakan için özel yorumda bulunmaya gerek görmüyorum herkes tarafından yakından takip edilen sevilen birisi zaten başarılarının devamını diliyorum ve En kısa zamanda kendisini party veya konserlerimizden birisinde görmek istedimizi burda açıkca belirtiyorum..

Boe B Hakkında Merak etiğiniz Bir çok şeyi aşagıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.  Örnek Boe B neden öldü Boe B kimdir. gibi merak etiğiniz herşeyi öğrenebilirsiniz link:  http://www.kodes.com/boe-b/ <–

Yorum: aspatron

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Killa Hakan

Yapılan Yorum Sayısı

Yorum Yap

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017