Kodes ft Monstar361 – Yeraltı Ordusu

kodes

Almanya piyasasında hatrı sayılır bir kitleye sahip olan saygın mc lerimizden Monstar361 ve Türkiyedeki hardcore temsilcimiz Kodes bugüne kadar örneğine az rastladığımız bir projeye imza atıyor.. Yeraltı Ordusu adlı çalışma için kameraların karşısına gecen üstadlar. Klip çalışmasını tamamladı..Klibin ilk ayağı Almanya sonrasında ise Türkiyede tamamlandı. Keyifli seyirler..

Kodes Biyografi: ( yükleniyor..)

Monstar361 Biyografi: ( yükleniyor..)

Horrorcore rap nedir ? Bu müziğin temsilcileri 1980 lerin sonunda Insane Clown Posse yani Icp ve Natas grubundan Eshamdır. Bu akım korku film müziklerinden alintilarla yapilan rap müziği olarak ortaya cikti gangaster hikayelerinin dışında kalan liriklere sahiptir. Korku filmlerinden alınan sampleların kullanımı bu müziği underground kılmıştır. İlk yıllarda hardcore rapten baz aldı sonralarında toxic, acid rap ve terror gibi alt turleride doğurdu. Korku, ego savaşı, gizem gibi temaları işler kısaca manik depresif 1 tarzdır. Örnekleri çoğaltmak gerekirse gravediggaz ve Tech n9ne yeterli olacaktır.

Hardcore rap Nedir ? Amerikada 1980 lerde başlayıp günümüze kadar devam eden protest alt sınıf kültürüdür. İnsanların içinde beslediği nefretini müziğe dökmesidir. Bu tarz harlemde ortaya çıkmıştır. Örnek vermek gerekirse Wu-Tang Crew ve N.W.A hardcore temsilcileridir.

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Güncel

Yapılan Yorum Sayısı (1)

Barış Akal 361 Kasım 29th, 2013 at 21:58    

Monstar Dreisechseinz(Monstar 361’in face hesabı) Harbi Hardcore ustasıdır…Az rastlanır bir gırtlağı vardır…Şahsi Fikrim;En İyi Gangsta Rap Yapan Rapçidir…Zaten 36 Boys’tan çıkmış biri olduğu için asla sırtı yere gelmez,bileği bükülmez bir Baba Yiğittir.

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017