Red Bull BC One Tr Şampiyonu G-Hat

red Bull Bc One Türkiye Final 2011

Dünyanın en büyük break dans aktivitesi Red Bull BC One’ın Türkiye seçmeleri 26 Mart Cumartesi, 18:00’de Garaj İstanbul’da yapıldı. Pascal Nouma gibi birçok ünlünün de aralarında bulunduğu yüzlerce breakdans merkalısı Garajİstanbul’daydı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 16 B-Boy, eleme usulüyle teke tek mücadele etti ve İstanbul’dan G-Hat Red Bull BC One Avrupa Elemeleri’nde Türkiye’yi temsil edecek isim oldu..2004’ten beri dünyanın sayılı başkentlerinde düzenlenen Red Bull BC One bu yıl St.Petersburg’da yapılacak. İstanbul’dan G-Hat Red Bull BC One Avrupa Elemelerini geçerse Türkiye ilk kez Red Bull BC One Dünya Şampiyonası’nda temsil edilecek. Red Bull BC One Türkiye Seçmeleri ile ilgili detaylı bilgiye www.redbull.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Taksim, bugüne kadar binlerce yürüyüşe tanıklık etti; mağdur olduğunu söyleyenlerin hakkını aramak için ilk aklına gelen yer oldu. Gençlerin git gide daha fazla söz sahibi olduğu, kendi seçimlerini daha özgürce yapabildikleri Türkiye’de hala gençliğe ağır gelen bir şeyler var: Yerçekimi!

Yerçekimsiz bir dünyanın çok daha güzel olduğuna inanan, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 16 genç break dansçı -ki kendilerine B-Boy deniyor- 26 Mart Cumartesi günü 18:00’de Taksim’de Garaj İstanbul’da bir araya geldi ve seslerini dünyaya duyurabilmek için mücadele etti. Sokakların asiliğini, gençliğin dinamizmini ve yeteneğin kışkırtıcılığını gözler önüne seren Red Bull BC One Türkiye Seçmeleri’nde yarışan 16 B-Boy, Türkiye’nin en iyi break dansçısı ünvanını almak ve Türkiye’yi Ekim ayında St.Petersburg’da yapılacak Red Bull BC One Dünya Finali’nde temsil etme şansı için kapıştı. İstanbul’dan G-Hat en iyi B-Boy seçildi ve Red Bull BC One Avrupa Elemeleri’ne çıktı.

Break dans camiasının önde gelen isimlerinden Joker’in ev sahipliğinde yapılan Red Bull BC One Türkiye Seçmeleri’nde B-Boy’lar DJ.Borisrock’ın ritimleriyle mücadele etti. Performansları dünyanın en iyi B-Boy’larından biri kabul edilen ve 2 kez Red Bull BC One Dünya Şampiyonu olan Lilou, Madonna’nın dansçısı olarak tanınan Yamson ve eski BC One finalisti B-Boy Junior’un jüri olduğu organizasyon aralarında Pascal Nouma’nın da bulunduğu yüzlerce kişi tarafından seyredildi.

G-hat

Kıran kırana geçen mücadelede yarı finalde İstanbul’lu Muko İstanbul’lu G-Hat ’le ve ardından İzmir’li Risk One İstanbul’lu Mami’yle karşılaştı. Êlemeler boyunca sitiliyle göz boyayan G-Hat, bu başarısıyla rahatça finale çıktı. Risk One, sahnede yarattığı enerjiyle baştan sona bütün kapışmalarda seyirciyi kendine hayran bırakan Mami’yi elemeyi başardı. Finale gelindiğinde seyirci iyiden iyiye coşmuş iki B-Boy’u, G-hat ile Risk One’ı seyretti. Finalde G-Hat yer ve hava hareketleri arasındaki geçiş zamanlaması; doğaçlamadaki başarısı ve doğru pozlamalarıyla jürinin seçimini kolaylaştırdı ve Red Bull BC One Türkiye Şampiyonu oldu.

Red Bull BC One Türkiye Şampiyonu G-Hat B-boy olmanın çok zor ve meşakkatli bir süreç olduğunu; camiada ön plana çıkabilmek için düzenli çalışmanın ve kendine inanmanın çok önemli olduğunu belirtti.

G-Hat Hakkında:
Break Dans camiasında G-Hat olarak bilinen Hakan Özer kendini bildi bileli dans ettiğini ve break dansı kendini ifade biçimi olarak gördüğünü söylüyor. 29 yaşındaki G-Hat yıllardır Almanya’da sürdürdüğü yaşamını Türkiye’de break dansın çok hızlı gelişmesi ve Red Bull BC One gibi yarışmaların break dans camiasına çıkış şansı vermesi nedeniyle Türkiye’ye taşımış. Almanya’daki işinden ayrılıp Türkiye’ye gelme kararı vermesinin tek nedeni kendini dansına verebilmek.
Lilou Hakkında:
Asıl adı Ali Ramdani olan ve B-Boy’luk camiasında LILOU adıyla tanınan protest dansçı günümüz breakdans camiasında genç yaşına rağmen efsane ilan edildi bile…  1984 doğumlu Cezayir asıllı Fransız dansçının sıradışı başarısının ardında iki temel faktör var: Birincisi bedeni üstündeki kusursuz hâkimiyeti, sarsılmaz kararlılığı ve Kung-Fu’yla break dansı birleştirmesi. İkincisi de protest tavrıyla rahatlıkla her şeyin karşısında durabilmesi…
2003’ten beri break dans müsabakalarında başarılar kazanan Lilou, 2005’te Almanya’da düzenlenen Red Bull BC One Berlin’i kazanarak dikkatleri üstüne çekti. Geleneksel olarak şampiyondan şampiyona geçen Red Bull BC One kemerini -Red Bull BC One’a bir daha katılamama tehlikesine rağmen- selefine vermeyi reddetti ve evinde saklamayı tercih etti. Red Bull BC One Sao Paolo’ya ve 2007’de Red Bull BC One Güney Afrika’ya katılıp yarıştı; 2009’da Red Bull BC One New York’a katılarak şampiyon oldu.

 Red Bull BC One 2010 - Tokyo

Red Bull BC One Türkiye  Secmeleri 2011: Dünyanın en önemli break dance aktivitesi Red Bull Bc One ın Türkiye seçmeleri 26.03.2011 cumartesi günü saat: 18:00 de Garaj İstanbulda gerçekleşicektir.  Her zaman ki gibi hiphop severlerin yoğun ilği göstereceği Türkiyenin çeşitli şehirlerinden 16 B-boy eleme usulu ile teke tek mücadele edecektir. Kazanan Red Bull BC one Avrupa elemerine katılma hakkı elde ederek Türkiye yi temsil etme fırsatı yakalayacaktır. 2004 senesinden beri dünyanın sayılı başkentlerinde düzenlenen Red Bull One’a bu sene ev sahipliğini St. Petersburg .

aspatron:  Bilmeyenler için belirtmekte fayda var.. Performansları dünyanın en iyi B-Boy’u  kabul edilen ve daha önce 2 kez Red Bull BC One Dünya Şampiyonluğu bulunan Lilou, Süper Star Madonna’nın dansçısı Yamson eski BC One finalisti B-Boy Junior ’un jüri koltuğunda oturacak…

Red Bull Breakings istanbul 2010
Red Bull Breakings istanbul

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Red Bull

Yapılan Yorum Sayısı

Yorum Yap

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017