Red BuLL Flying Bach Türkiye Turnesi

Red Bull Flying Bach

J.S. Bach ve break dans 1 araya gelirmi, gelmez mi? 4 kez Dünya Break Dans Şampiyonu olan Flying Steps ve Opera direktörü Christoph Hagel, benzersiz Red Bull Flying Bach gösterisiyle size tam tersini kanıtlıyor. Berlin Neue Nationalgalerie’deki beğeniyle karşılanan dünya prömiyerinden ve ünlü ECHO Klassik Sonderpreis 2010 ödülüne layık görüldükten sonra, bu eşsiz gösteri Avrupa Turu’na başladı.

Yüksek kültür, kentsel sanatla buluşuyor: Red Bull Flying Bach; uluslararası klasik müzik dünyasını farklı kültürleri bir araya getirirerek alt üst ediyor. Dansçıların yaratıcı performansları, klasik müziğin ve gençlik kültürünün sınırlarını aşarak Johann Sebastian Bach’ın Das Wohltemperierte Klavier eserini görselleştiriyor ve yeniden canlandırıyor. Nota nota. Adım adım. Piyano, klavsen ve elektronik beat’lerle. Keskin break dans hareketleriyle. Etkileyici bir görsellik ve hikayesiyle. Tam 70 dakika.

Red Bull Flying Bach Avrupa Turu, 2011’de uluslararası sahnelerde yer alacak: İlk olarak Bonn’da sahne alan grubun turnesi Kopenhag, İstanbul, Ankara, Zürih, Viyana gösterileriyle devam edip kapsamlı bir Almanya turuyla son bulacak.

Showhow’ın organizasyonu ile gerçekleşen Türkiye turnesinin biletlerini Biletix’ten satın alabilirsiniz.

Flying Steps:
Almanya’nın en popüler break dans ekibi Berlin’de Vartan ve Amigo tarafından kuruldu.
Başarılı müzikal projeleri ve dünya sahnelerindeki en üst kalite performansları sayesinde üne kavuşan Flying Steps, 1993’ten beri dört break dans dünya şampiyonluğu kazandı (2 kere Red Bull Beat Battle, 2 kere Battle Of The Year). Break dans dünyasındaki etkileri, sosyal sorumluluk projeleri ve kurdukları Flying Steps Dans Akademisi’yle daha da arttı. İlk prodüksiyonları olan Red Bull Flying Bach’la klasik müzikteki sıra dışı başarılara verilen bir müzik ödülü olan “ECHO Klassik Sonderpreis 2010”u kazanma başarısını da gösterdiler.

Ünlü Alman bestecisi Schumann 1850 yılında yazdığı ‘Musikalische Haus- und Lebensregeln’’de Johann Sebastian Bach’ın solo tuşlular için yazdığı çığır açıcı müzik koleksiyonunun “Tüm çalışmalardan daha üstün bir çalışma” olduğunu belirtmiş ve şöyle demiştir: “Das Wohltemperierte Klavier sizin günlük besininiz olsun!”. Das Wohltemperierte Klavier, o zamandan beri birçok olağanüstü müzisyenin ihtiyaç duyduğu bir ilham kaynağı olmuştur. Klasik müzik tarihinin en önemli eserlerinden biri ve gelmiş geçmiş en etkili pantonal kompozisyon olarak kabul edilmiştir. Hatta Alman orkestra şefi Hans Von Bülow onu “Piyanistlerin Eski Ahit’i” olarak nitelendirmiştir.

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Red Bull

Yapılan Yorum Sayısı

Yorum Yap

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017