Sagopa Kajmer Göz Altına Alındı

Sagopa Kajmer Göz Altında 2013

Sagopa Kajmer hayranlarını üzmemek adına bu konuda haber yazmak istemiyordum fakat gelen sorular üzerine bildiğim kadarını sizlerle paylaşşmak istedim.. Anladığım kadarı ile İngiltere’den sipariş ettiği bitki tohumlarını almak için kargo şirketine gitti. Paketten şüphelenen görevlilerin Sagopa Kajmere beklemesi söylendi. Bu istek sonrası Sagopa Kajmer kaçtı Kargo görevlilerinin ihbarı üzerine İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, savcılık talimatıyla operasyon düzenledi.

İngiltere’den gelen bitki tohumlarına el koyan ekipler, Özyavuz’u Bakırköy’deki evinde yakalayarak gözaltına aldı. Sipariş edilen bitki tohumlarının işlenerek uyuşturucu yapımında kullandığı öne sürülürken, soruşturma sürdürülüyor. Sağlık kontrolünden geçirilen Özyavuz ifadesi alınamak üzere İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne götürüldü.

“OKUMADAN SİPARİŞ ETMEYİN”

Özyavuz, Twitter’dan paylaştığı mesajlarda, “Gümrük, ithali yasak eşya getirdiğim için beni şu an misafir ediyor. Birlikte iftar yapıyoruz. Birçok et yiyen çiçek, birçok biber türü tropikal bitki tohumu netten sipariş ettim, başıma bela oldu. Gümrük yasasını okumadan sipariş etmeyin” ifadelerini kullandı.

Sagopa Kajmer in eski yıllarda yaşamış benzer konulara göz atalım…

sagopa-kolera-ya-14-sene

Sagopa Kajmer Yine Mahkemelik Oldu

Hiphop severlerin yakından takip ettiği Türkçe Rap üstadlarımızdan Sagopa Kajmer ve eşi Kolera 3 ay önce hatırlayacağınız gibi Trabzona konser vermek için gitmişleri. Burada Kolera yani Esen Güler Özyavuz un ses sisteminin doğru düzenlenmediği gerekçesiyle tartıştıkları Haydar Sümer’e hakaretler yağdırdıkları iddia edildi. Sümer, internet ortamından da hakaretlerini sürdürdüğünü iddia ettiği çift hakkında, Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Trabzon Konseri İptal Edildi: İddialara göre Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konser öncesinde ses sistemini beğenmeyen Esen Güler Özyavuz ile Haydar Sümer arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce iddiaya göre Esen Güler Özyavuz, Sümer’e hakaretler yağdırdı, elindeki mikrofonu da fırlattıktan sonra salonu terk etti. Esen Güler ve Yunus Özyavuz çifti, ardından da konseri iptal ederek kentten ayrıldı.
”BENİ AÇIK HEDEF HALİNE GETİRDİLER” Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi vererek rapçi çiftten şikayetçi olan Haydar Sümer, Ordu ve Giresun konserlerinin iyi geçtiğini, ancak Trabzon konseri öncesinde sorun çıktığını belirterek, şunları anlattı: “Esen Güler Özyavuz ses denemesi sırasında hakaretler yağdırmaya başladı. Sesi beğenmemiş. Ses sisteminin önceki iki konserle aynı olduğunu söyledim. Bunun üzerine ‘İşimizi senden mi öğreneceğiz? İşini düzgün yap’ diyerek küfretmeye başladı. Sonra da eşiyle birlikte şehri terketti. Bu da yetmezmiş gibi, internetteki sosyal paylaşım siteleri Faceebok ve Twitter’dan bana ve Trabzonlular’a bir sürü hakaretler ettiler. Telefonlarım ile adreslerimi de yayınlayıp beni açık hedef haline getirdiler. Birçok kişi telefon açıp küfür etti. Tehdit telefonları aldım. İşyerimi yakmakla tehdit ettiler. Ben de ‘hakaret ve tehdit’ suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundum” dedi.
”ÇOK PİS DALARDIM” Haydar Sümer, rapçi çiftin kendisi ve Trabzonlular hakkında sosyal paylaşım sitelerine yazdıkları yazıları da savcılığa teslim etti. ‘Sagopa Kajmer’ olarak bilinen Yunus Özyavuz sosyal paylaşım sayfalarında, “Arkadaşlar size konseri iptal etmeme neden olan herifin adresini ve telefonlarını veriyorum. Şikâyetlerinizi ona bildirin. Hatta bizzat ziyaret edin, onca sevenimi üzdü. Siz de kendisini ziyaret edin. İyi ki tartışma sırasında ben o salonda değildim. Ben sinirlendim mi kimseyi tanımam, psikopatımdır. Çok pis dalardım o adama” sözlerine yer verdi.

Sagopa Kajmer ve Kolera dan: Trabozon konseri İptal oldu Twitter hesapları neden kapandı ve Mahkemelik oldu sorularına Yanıt

Herkese sevgiler, selamlar,hürmetler ederiz. Unutmayın ki, biz bizi seven, dinleyen,destekleyen ve en önemlisi bizim duygularımıza  düşüncelerimize değer veren kişileri seviyoruz. Bundan sonraki haberlerimizi ve özel paylaşımlarımızı Melankolia forumdan paylaşacağız .Tekrar tekrar desteğiniz için minnettarız. Bize iftiralar atıp, desteksiz uçan uçakları indirin ve bize en büyük desteği böyle vermiş olacağınızı bilin, bizlere de güvenin!Ve ezdirmeyin pek tabiki… Bize ne kadar derlerse haklı olduğumuz kadar konuşalım. Ama  yazılarınızı ve tepkilerinizi dile getirirken haddinizi aşmayın,küfürden,iftiralardan,yalan dedikodulardan uzak durun.Biz istiyoruz ki, haklı olduğumuz kadar konuşalım, haklıyken haksız duruma düşmeyelim. Hepimiz biliyoruz sövüp saymayı ama bu platformda yapılacak büyük yanlışlardan birisi budur. Biz twitter hesabımızı aklımız rahat olsun diye kapattık aksi taktirde dinleyenler birbirlerine giriyorlar, o ona sövüyor, sövülen kişi bize şikayette bulunuyor, üzücü hadiseler meydana geliyor. Ne yapsak yaranama ak da işin ayrı kısmı. Kısacası eskisi gibi Melankolia ve Myspaceden yola devam. Böylesi hepimiz için daha hayırlı olur. Bizi merak edenler için: Her zamanki gibiyiz. Olanlara sabır gösteriyor,sizleri seviyor ve çalışmaya devam ediyoruz.Sadece işimize odaklanıp üretmek istiyoruz,açıkçası tek isteğimiz bu. Sagopa Kajmer & Kolera

 Sagopa Kajmer 14 Yaşındaki Çocuğu Dövdümü

Başarılı Rap üstadlarından (Sagopa Kajmer) Yunus özyavuz eşi (kolera) Esen Güler Özyavuz hatırlayacağınız gibi 11 yaşındaki hayranları Ç.D yi dövdükleri darp etikleri gereğince gözaltına alınıp karakolda ifadeleri alınmıştı. Şimdi edindiğim bilgiye göre Sagopa ve kolera nın 14 er yıl hapis cezası isteniyor. Olayı bilmeyenler için 1 kez daha anlatmak istiyorum. Kolera ve Sagopa Kajmerin evine pencereden içeri bakarak kendilerini görmeye çalışan 11 yaşındaki hayranları Ç.D yi saçından sürükleyerek evlerine aldıkları ve burada dövdükleri iddiasıyla 4 seneden 14 seneye kadar olabilecek hapis cezası istendi. Edinilen bilgiye göre İstanbul Ataköy de meydana gelen olay 29 mart günü olay şöyle gelişti. Esen Güler Özyavuz ve Sagopa Kajmerin oturduğu siteye yeni taşınan 11 yaşındaki Ç.D ye 1 arkadaşı “Sagopa Kajmer burada oturuyor” dedi. Bunun üzerine Ç.D hayranı oldukları Kolera ve Sagopa Kajmeri görmek için giriş katta bulunan çamdan içeri bakmak istedi. Bu sırada Kolera yani Esen Güler Özyavuz ve Sagopa Kajmer Yani Yunuz Özyavuz küçük hayranları olan Ç.D yi saçından çekip sürükleyerek evlerinin içine soktu. Sonrasında kapıyı kilitleyen Sagopa Kajmer küçük hayranını burada dövmeye başladı. Ç.D nin arkadaş larının hemen durumu ailelerine bildirdi.. Ailesi ve Site sakinleri çocuğu Sagopa Kajmerin elinden kurtardı. Polis Ekipleri olay yerine geldikten sonra Sagopa Kajmer ve Kolerayı gözaltına aldı. Ailenin şikayeti üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına çıkarılan ünlü rapciler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tam 10 aydır sürdürdüğü soruşturmayı tamamladı. soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede; Yunus Özyavuz’un, mağduru saçından tutmak suretiyle kendine ait daireye götürdüğü ve “Burayı mı görmek istiyordun? Şimdi gördün mü” diyerek elindeki oyuncak tabancayla kafasına vurarak yaraladığı anlatıldı. İddianamenin son kısmında Yunus Özyavuz ve Esen Güler Özyavuz’un kendini savunamayacak olan 11 yaşındaki Ç.D.’ye karşı ‘kendini savunamayacak çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma’ ve ‘basit yaralama’ suçlarını işledikleri öne sürülerek 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Ünlü çiftin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

aspatron: Arkadaşlar böyle haberleri vermek benide üzüyor ama sonuçta biz bu tarz haberleri yazmak zorundayız. Bu yalan dolan haberleri web site sahipleri yapıyor medya abartıyor vs gibi laflar bizi ilgilendirmez biz araştırmalar sonucunda elimize geçen haberleri yayınlarız. Sagopa Kajmerin tahminim 10 ay önce kendi sitesin den yapmış olduğu bir açıklama ver gelin hep beraber bu yazıyı tekrar hatırlayalım..  31.12.2009

Sagopa Kajmer (AÇIKLAMA): Hoş olmayan bir olay yaşadım eminim ki bana hoş gelmeyen size de hoş gelmeyecektir.Medyanın yeni haberi Sagopa Kajmer bir hayranını evine alıp dövdü. İşte haber bu kadar ve açıklanmayı bekliyor ben de size olayı anlatmak ve bilgi sahibi olmanızı sağlamak istedim.Medya her ne kadar en gerçeği bilse de gerçeğin ta kendisini anlatamıyor.Olay şöyledir: Geceleri ayakta fazla durduğumuz ve çalıştığımız için genelde öğle vakti kaylule yaparız.Bilmeyenler için kaylule öğle ve ikindi arası şekerleme yapmak demektir.Tam o vakitte kapı zilim çalındı ilgilenmek istemedim çünkü uyuyordum,kapı en az 20 kez çalındıktan sonra ha giderler şimdi giderler kalmayayım dedim bekledim yarım saat oldu dışarı çıkıp camlarımı yumruklayıp **** mi lan camları çerçeveleri şeklinde pek de hoş olmayan tavırlara girdiler,gayette çoktular,daha sonra gittiler sandım meğer o sessizlik sessizce evime girmek içinmiş bunu açılan penceremin sesinden hemen anladım penceremin açılmasıyla birlikte çocuklardan şöyle bir cümle duydum ”aaa açtım lan,açıldı,gelin gelin açıldı” bu durumu farkedince çok telaşlanıp kalktım çünkü niyeti bozmuşlardı ayak seslerini çıkma gürültülerini duydum.Üzerime birşeyler giyip çıkıp elebaşını tuttuğum gibi evimin içine aldım dedim ki:”buraya mı girmek istedin aha bak bu evde oturuyorum dedim ve plastik oyuncak taramalı tüfeğiyle kafasına vurdum aha gördün evi işte dedim”çocuğun kaş tarafına geldiği için anında morarıklık oluştu ve hemen onu tutup ailesinin yanına götürmek ve diğer arkadaşlarını bulmak üzere yola koyulduk.İşin kötü kısmı güvenlik haybeye vakit harcadığından evimize gündüz vakti girmeye çalışanları görmemişti,kapıdaki kameralarda aşılabilmiş,dış kapı bile açılabilmiş,komplo gibi bir hareket sanki bir pusu kurulmuş gibi,tabi siz bilmezsiniz Sagopa Kajmer kaç kişilerle tehtid ediliyor,sizin tanıdığınız tanımadığınız birçok insan hatta meşhur rapçilerde var aralarında tahmin etmediğiniz…Zaten savcılıkta korunma talebimiz var çünkü hem tehtid edenler var hem de beni devirmek isteyenler var. TV’lerde çıkıp burası Amerika değil biz sözlerimizle şarkılarımızla sinirimizi boşaltıyoruz adam vurmuyoruz diyenlere aldanmayın arkadaki perdeleri biz aralayabiliyoruz siz dışarıda kalıyorsunuz.Çoğu şeyi bilmiyorsunuz çünkü sizleri anlatıp üzmek istemiyorum çok üzülebileceğiniz ve kulaklarınıza inanamayacağınız şeyler yaşıyorum ama size hiç çıtlatmıyorum çünkü çok üzülebileceğinizi biliyorum hatta bazıları sınırı bile aşıp delilikler bile yapabilir. Konumuza geri dönelim,çocuğun ailesi bana saldırdı ben onlara hiç saldırmadım sonra polis geldi zaten biz çocuğu ailesine götürürken polis çağırmıştık zaten şikayetçi de olmadım açıkçası ben çocuğa oyuncak tabancasıyla vurduğum için üzüldüm çünkü hemencecik gözü morarı verdi haliyle ailesi görünce hiddetlendi onlara hak veriyorum benden şikayetçi oldular beni de dinlemek istemediler sadece küfür edip saldırıyorlardı. Velhasıl polise gidip ifade verdim,ifadeden sonra evime geri döndüm orada medyadan arkadaşlarda sağolsun konser var sanmışlar millet reina da laila da bizi bir iki paparazzi çeksin diye sabahlar biz istemediğimiz halde bunlar bizi buluyor…

aspatron: Sagopa Kajmer hakkında ortalıklarda gezen haberlerin tamamen uydurma olduğunu bunu medyanın uydurduklarını ve Çocuk nasıl bizden şikayetçi olduysa bizde o ve ailesinden şikayetciyiz biz haklıyız diyerek kendilerini savundular … Medya kuruluşlarına 1 nevi ateş püskürdüler .. mynet başta olmak üzere nerdese Türkiyedeki gazetelere konu olan MANŞETLER hakkında Melankolia AİLESİNİN (Sagopa Kajmer & Kolera) açıklamasını olduğu gibi sizlere aktarıyoruz ..

Melankolia Ailesin den Açıklama (Sagopa Kajmer & Kolera) Sagopa Kajmer ve Kolera hakkında çıkan 14 yıl hapis istemi haberi tamami ile uydurma bir haberdir. Lütfen mail atarak Melankolia Müzik’e danışmayınız. Evlerinin camını açarak içeri girmeye yeltenen malum çocuk hakkında Sagopa Kajmer ve Kolera suç duyurusunda bulunmuştur, çocuktan ve saldırıya geçen aile bireylerinden şikayetçi olmuşlardır, konuya iliþkin tüm raporlar mahkemeye sunulmuştur.Kısacası olay yargıdadır bir takım medya asalakları kafalarınca uydurma haber yapmaktadır. Sagopa Kajmer ve Kolera hakkındaki yalan yanlış haber yapan bu medya Kuruluşları, yargıya verilmis ardından suçlu bulunmus ve özür yazısı yazmaya mecbur edilmiştir. Şimdi yeni bir uydurma ile 14 yıl hapisten bahsedilmektedir.En büyük Suçları işleyenler 14 hapis yatmıyor bu haberin uydurma olduğu aşikardır.Kaldı ki bu olayda kimin suçlu olduğuğuna ADALET karar verecektir.Bir başkasının hanesine tecavüz eden, yıl safra küfür etmeyi gayet iyi bilen bir çocuk ile hanesini korumaya çalışan 2 vatandaş söz konusudur, kişiler karşılıklı birbirinden şikayetçidir bu durumda hangi tarafın suçlu olduğuna adalet karar verecektir.Bu haberleri yalan uyduran medya kuruluşlarının işlerini ne kadar uyduruk hatta yaptıkları yapmadıkları ortadadır. Sadece haber olsun diye yalan söylemeyi alışkanlık haline getirdikleri için kendilerinden utanmaları gerekir diyor tekrar bu konuda posta atmamanızı rica ediyoruz.

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Sagopa Kajmer

Yapılan Yorum Sayısı (10)

fatih somer Ocak 2nd, 2010 at 11:21    

sago ve kolo dışarı çıkıp çocuğu alıyor ve eve sokup dövüyor aradan geçen sürede sakinleşir insan ya da çıkıp delikanlı gibi oracıkta koyar tokadı alır ailesine götürür şikayet eder. yok olmadı güvenliğe şikayet eder, olmadı 155 i arayıp polis çağırır.
disslere dava açmasını biliyordu yaşıtlarına dava açarken çocuklarla yumruklaşmaya kalkıyor olacak iş değil bunlar.o kadar hayranı olan yaşı küçük bir çocuğun psikolojisini düşünen yok çünkü sagopa kutsal adam.küçük bi çocuğa yetecek kadar sabrı olmasada öyle malesef.

Uyarı Ocak 2nd, 2010 at 23:43    

Sagopa Kajmer ve Kolera hakkında çıkan 14 yıl hapis istemi haberi tamami ile uydurma bir haberdir.
Lütfen mail atarak Melankolia Müzik’e danışmayınız.

Evlerinin camını açarak içeri girmeye yeltenen malum çocuk hakkında Sagopa Kajmer ve Kolera suç duyurusunda bulunmuştur,çocuktan ve saldırıya geçen aile bireylerinden şikayetçi olmuşlardır,konuya ilişkin tüm raporlar mahkemeye sunulmuştur.Kısacası olay yargıdadır bir takım medya asalakları kafalarınca uydurma haber yapmaktadır.
Sagopa Kajmer ve Kolera hakkındaki yalan yanlış haber yapan bu medya kuruluşları,yargıya verilmiş ardından
suçlu bulunmuş ve özür yazısı yazmaya mecbur edilmiştir.
Şimdi yeni bir uydurma ile 14 yıl hapisten bahsedilmektedir.En büyük suçları işleyenler bile 14 yıl hapis yatmıyor bu haberin uydurma olduğu aşikardır.Kaldı ki bu olayda kimin suçlu olduğuğuna adalet karar verecektir.Bir başkasının hanesine tecavüz eden,küfür etmeyi gayet iyi bilen bir çocuk ile hanesini korumaya çalışan 2 vatandaş söz konusudur,kişiler karşılıklı birbirinden şikayetçidir bu durumda hangi tarafın suçlu olduğuna adalet karar verecektir.Bu yalan haberleri uyduran medya kuruluşlarının işlerini ne kadar uyduruk yaptıkları hatta yapmadıkları ortadadır. Sadece haber olsun diye yalan söylemeyi alışkanlık haline getirdikleri için kendilerinden utanmaları gerekir diyor tekrar bu konuda mail atmamanızı rica ediyoruz.

Melankolia Müzik

canberk Ocak 26th, 2010 at 17:00    

bna brz medyanın abartması gibi gel di sagopa bir çocuğa vurmayı karınca bile incitmz diye biliom bn

ercan Temmuz 4th, 2010 at 13:15    

yunus benim samsundan arkadaşım kendisini çok iyi tanırım çok mütevazi, büyüğüne küçüğüne saygı sevgiyi eksik etmeyen nadir bir kişiliktir lütfen yorumlarımıza dikkat edelim !!!

şimal Kasım 27th, 2010 at 17:57    

Bence o boyle bır sey yapmaz bı kere namaz bıle kılıyo dininede düşkün hem medyanın abartısı hem yalan bence hem …..adında ki kişinin kasetlerini çaldıgı bı ıdası vardı bence bu haberde yalan ….. dedıgım kısının adı bızzat dusmanı olan ceza ve ayben dır ama bu cougu dovdu ıdassı nın bı kılıbı var sadece yalan ıste hepsı kendını beyenmıs ya hele ıcın ısınde sago varsa yalan dır tabı kotu bı seyse…bu konularda kıme ne dedıgınıze dıkkat edın onun ne oldugunu bılmıyosanız da ogrenın

furkan (electro_shop) Aralık 14th, 2010 at 12:44    

arkadaşlar bunlar ne diyo yha medya hep abartıyo sagonun dediği gibi beni tehdit edenler war diyo belki bunlar medya ya karışıp olayın aslını değiştirmiş olabilir.Örneğin sizin elinizde 2 cd war biri original biri korsan heralde originalini alırsınız. Buda onun gibi medyanın dediği bi çok şey yalan olur buda kanıtlanmış siz burdakileri okuyycağınıza durumunuzun olduğu bi zaman sagoyla konuş muhtemcel sagoda saygıyla karşılıca içn her şey zanlı gösterilen kişiden dinlenmeli (SAGO ADAM GİBİ ADAM ONUN DEDİĞİ MUHTEMELEN DOĞRUDUR )UNUTMAYIN GENELDE HERŞEY GÖRECE VE HER ŞEY MUTLAK

furkan (electro_shop) Aralık 14th, 2010 at 12:46    

sagopa da samsunlu (HEMŞERİM) o öyle şey yapmaz inanmayın

SAGOLİTA Aralık 25th, 2010 at 12:43    

hiç bir samsunlu yani hemşerim durduk yere, hele de kendisini seven küçük bir hayranını durduk yere dövmez… AKILLI DÜŞÜNÜN ALLAH KİMSEYİ BU TÜR OLAYLAR VASITASIYLA DİLE DÜŞÜRMESİN… SAGO ARKANDAYIZ RAHAT OL BİLİYORUZ Kİ SEN DOĞRU OLANI YAPARSIN…

yunus baba 14 Ocak 3rd, 2011 at 15:19    

sagopa ne nerse doğru der
benim bi sözüm war
allah 1
sagopa 2
mp3
xdxdxd

betül Nisan 3rd, 2011 at 13:07    

o yaptıysa bi bildiği vardır millet..

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017