Yeraltı Operasyonu

Yer6-OperasyonuTürkçe Rap adına gelmiş geçmiş en büyük toplama yani complation albüm diyebiliriz. Sebebi ise bu albümün günümüze ışık tutmasıdır. Nasıl die düşündüğünüzü duyar gibiyim örnek çünkü 1990 lı yıllarda Türkçe Rap yaparak ünlü olan tek grup Cartel di Türkçe Rap yapan herkesi insanlar cartel üyesi sanıyordu bunu sadece o yıllarda Türkçe Rapi gercekten seven ve yakından takip eden insanlar ayırt edebiliyordu örnek Silahsız kuvvet yeni yeni tanınıyordu (günümüzdeki sagopa Kajmer) Günümüzün en ünlü Türkçe Rap icra eden isimleri o zaman bizlere göz kırpmışlardı. Bu toplama albümde Yer alan kişi ve grupları tanıyalım.
Nefret (Ceza ve Fuchs dan oluşuyor) Silahsız Kuvvet (Sağopa Kajmer), Ses (sezai), Yener, Susturucu, Statik yer almıştır. Bu toplama albümü günümüzdeki isimiylede Türkçe Rapin üstadlarından Turbo yapmıştır bunuda belirtmiş olalım ve altını birkez daha çizerek anlatıyorum bu albüm türkçe Rap için el feneri olmuştur çünkü 1995 senesindeki Cartel fırtına sonrası sesliği vardı Cartel Efsanesinden sonraki bu 4 yıllık aranın ardından bu toplama albüm sayesinde Türkçe rap severler derin 1 oh çekmiştir özelikle Sagopa kajmer, Ceza ve Fuchs un Türkçe Rape ara vermeden çıkarmış oldukları bandrollü albümler epler vs olsun günümüz Türkçe Rapin ayakta kalmasını sağlamıştır kimbilir Cartel ve Yeraltı Operasyonu Albümleri olmasa Türkçe Rap bu kadar ilgi toplayabilirmiydi diye düşünmeden edemiyorum. gelin şimdi bu toplama albümde yer alan Rap üstadlarının parçalarına göz atalım bu arada ben bu albümü dinleme fırsatı buldum sizlerede şiddetle öneririm her zaman dediğim gibi 1 Cartel – Cartel / 2 cartel ve Petter maffay / 3 Karakan Alsana Karakan / 4 Yeraltı Operasyonu / kesinlikle dinlenmesi gereken albümlerdir diyorum. Günümüzdeki Rap severler ben Sağopa Kajmer hayranıyım der Silahsız Kuvvet severmisin dedimde hayır derler 🙂 bilmem anlatabildimmi.. Bu arada unutulmaması gereken çok önemli bi konu var ceza nın sitesinde yeraltı operasyonunda en çok isim yapan ceza olarak sagopanın yandaş sitelerinde ise Yerlatı Operasyonu albümünde en çok ses getiren kişi ise Sagopa Kajmer olduğu söylentilerine kanmamanızı rica ediyorum çünkü o albümde hepsi profesyonel olarak yorumlamıştır bu konuyada açıklık getirdikten sonra albüm parçalarını inceleyelim..
Yeraltı Operasyonu Albümü (Toplama Albüm & complation)
Ses – Bir Söz Bir Yumruk
Ses – Sesten Merhaba (Remix)
Statik – Lanet Sehir Istanbul
Nefret – Ceza
Nefret – Doganin Kanunu
Nefret – Intihar
Nefret – Yeter Artik
Silahsiz Kuvvet – Bang
Silahsiz Kuvvet – Boom Boom
Silahsiz Kuvvet – Kuytu Köseler
Silahsiz Kuvvet – Sözlerim Silahim
Susturucu – Bomba
Susturucu – Infaz
Yener – Liseli Genc
Yener – Töre

Paylaş

Bu Kategori için hazırlanmış Arşivi Aç --> Hiphop

Yapılan Yorum Sayısı (5)

gökhan Ağustos 2nd, 2009 at 14:34    

gerçekte rap bizim normal yaşantımız haline gelmesi ve hayatımızın içinde olması gerektini biliyorum rap uğrunda çekilen çile kutsaldır.

gökhan Ağustos 2nd, 2009 at 14:36    

ama rock cılar ne oldunu bilmiyor asalak gibi kafalarını sallıyolar:)

kaan Nisan 17th, 2010 at 22:41    

bu hayad çok iyi bir şekilde olmuş ve çok iyi rep yapdığını biliyoruz ünlü dür çok

rabia Ekim 18th, 2022 at 14:00    

Bu metnin yazarı kim veya nasıl bulabilirim. Lisan tezimde kullanmak istiyorum ve kaynakça gerekiyor.

admin Aralık 29th, 2022 at 22:45    

haberi ben yazdım tam olarak merak ettiğiniz şey nedir onu anlamadım.. tezinizin konusu TÜRKÇE RAP mi ?

Yorumlarınız Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanmaktadır..

isim *

E-Mail *film izle 2017